Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did.
So throw off the bowlines, sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. --- Mark Twain

Thursday, June 23, 2011

Keenia Mombasa

169.päev
Reisi algusest 21524 km

Mombasa, nagu oleks Aafrika linn ja nagu ei ole ka. Üks suurematest vaatamisväärsustest on 1593 aastal  Portugali maadeavastajate poolt ehitatud kindlus - Fort Jesus.

Ehitusmaterjalideks olid korallid.

Seinamaalingud 17-ndast sajandist – autorid teadmata, arvatavasti meremehed või sõdurid.Kindluses asub muuseum.

Leiud Mombasa lahepõhjast, portugali fregatilt “Santo Antonio de Tanna”, mis uputati 1698-l aastal.
 


Ja kohalik muusikariist või hoopis sidevahend??

Mõni riik asub küll hoopis teises kohas, nagu näiteks Etioopia, aga muidu on Aafrika mis Aafrika.Vaade kindlusest linnapoole.Ja üle lahe.Pildid Mombasa vanalinnast.

Sellist vormi kandis koloniaalajastu politseinikEt siis G on gun ja V on van. Jääb ju hästi meelde.Mazrui Graveyard – surnuaed - foto on tehtud värava vahelt.

Ja lõpetuseks selline tähelepanek – alguses tundus, et see on erand, aga see kipub olevat reegel. Kui mingis kämpingus on elekter, siis üldjuhul just selles kohas ei ole interneti levi. Mitte et just 3G peaks levima, aga isegi GPRSi levi pole. Ja kui lähed kuskile kõrgemale, siis nett tuleb küll, aga elektrit pole. See tuleb tavaliselt siis meelde, kui kirjutad blogiposti valmis ja paned pildid juurde ja siis üritad seda üles laadida.

Eco Camp oli hea näide. Kui läpaka aku sai tühjaks, siis lähed autosse, laadid akut, jälgid, et auto aku tühjaks ei saaks ja siis lähed jälle teisele korrusele levisse tagasi. Ja igasugust muud elektriga töötavat träni, nagu mobiil ja fotokate akud, tuleb samuti pidevalt laadida.

Hea erand oli Nairobi “Jungle Junction”. Oli nii elekter ja wifi ulatus autosse. Ja köök koos külmutuskapi ja gaasipliidi kasutamise võimalusega. Ja korralik soe dušš. Mõned sellised kohad on muidugi veel.

Mobiili võiks muidugi laadimata jätta ja nurka visata, kuni uue AirBalticCardi kätte saab. Eelmine varastati ju Djiboutis ära. Sellega on vastuvõetavad kõned tasuta ja Eestisse helistamine 62 senti.

Võrdlemiseks tore tabel.
Vastuvõetav kõne Kõne Eestisse
Tele2 1,59 2,72
Elisa 1,66 2,38 Essar Telecom
2,67 Safaricom
EMT 1,8491 3,3813
AirBalticCard tasuta 0,62

Ja lõpetuseks.

Täna on 23 juuni. Rohi on siin värskelt niidetud. Meenutab Eestit. Aga muru peal on hoopis sellised linnud.

Ja ringi jooksevad sellised loomad. Midagi söödavat ei tohi ripakile jätta, kohe on läinud.Head Jaanipäeva kõigile!

No comments: